Uwaga! Zasady zapisów na opiekę wakacyjną.

09-05-2023

Organizacja opieki wakacyjnej w przedszkolach prowadzonych przez Miasto Łódź 2023 r.

Przedszkole jako placówka nieferyjna, funkcjonuje przez cały rok, z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący na wniosek dyrektora i rady rodziców[1].

Przerwy w działalności przedszkola w wakacje związane są z prowadzonymi pracami remontowo – modernizacyjnymi oraz prawem nauczycieli do urlopu wypoczynkowego. Dzieci mają zapewnione w tym czasie miejsce w innym przedszkolu.

Opieka w miesiącach lipiec- sierpień 2023 w każdym z dyżurujących przedszkoli organizowana będzie w ramach dwóch turnusów.

Turnus Terminy do zadeklarowania w systemie Okres
I TURNUS 1 3 lipca – 7 lipca
2 10 lipca – 14 lipca
3 17 lipca – 21 lipca
4 24 lipca – 31 lipca
II TURNUS 1 1 sierpnia – 4 sierpnia
2 7 sierpnia – 11 sierpnia
3 14 sierpnia – 18 sierpnia
4 21 sierpnia – 25 sierpnia
5 28 sierpnia – 31 sierpnia

Rodzice / prawni opiekunowie mogą wybrać cały turnus/turnusy lub poszczególne tygodnie

1. Zasady ogólne
  2. Z opieki wakacyjnej mogą skorzystać wyłącznie dzieci uczęszczające do przedszkoli
    prowadzonych przez miasto Łódź.
  3. Zapisy na dyżur prowadzi się z wykorzystaniem systemu elektronicznego – we wszystkich placówkach obowiązują te same zasady, terminy i kryteria zapisów.
  4. We wniosku o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny, w każdym z turnusów, można wskazać 3 przedszkola.
  5. Pierwszeństwo w przyjęciu mają dzieci uczęszczające do danego przedszkola, a następnie dzieci z innych przedszkoli w dzielnicy. Na wolne miejsca przyjmowane są dzieci z przedszkoli z innych dzielnic.
  6. Dostęp do systemu zapisów
  7. Rodzice/ prawni opiekunowie dzieci, które uczestniczą w rekrutacji na rok 2023/2024 do przedszkoli korzystają z utworzonego hasła do systemu rekrutacyjnego.
  8. Rodzice/prawni opiekunowie dzieci, które nie biorą udziału w rekrutacji korzystają z zakładki “Wypełnij wniosek”.
  9. Przy rejestrowaniu zapisu dziecka w systemie elektronicznym rodzice/prawni opiekunowie: uzupełniają dane dziecka, wskazują przedszkola, w każdym z wybranych turnusów w kolejności od najbardziej preferowanego, następnie zapisują wniosek w systemie i pobierają  (w formie elektronicznej – w formacie PDF), a po wydrukowaniu i podpisaniu składają wniosek w przedszkolu wskazanym na pierwszej pozycji w każdym z wybranych turnusów tzw. dyżurującym przedszkolu pierwszego wyboru.
  • Przyjęcie dziecka do przedszkola zapewniającego opiekę wakacyjną
  1. Kolejność przyjęć ustali system zgodnie z zasadami ujętymi w cz. I pkt 4.
  2. W przypadku grupy kandydatów spełniających te same kryteria, ustalając kolejność przyjęć, system bierze pod uwagę przede wszystkim: wnioski dotyczące rodzeństw, miejsce przedszkola na liście preferencji (w porządku od najbardziej do najmniej preferowanego).
  3. Informacja o zakwalifikowaniu dziecka będzie dostępna w elektronicznym systemie zapisów oraz przedszkolu, do której dziecko ubiegało się o przyjęcie na dyżur. Informacja o zakwalifikowaniu zostanie również przesłana rodzicom/ prawnym opiekunom na adresy e-mail wskazane we wniosku.
  4. Warunkiem przyjęcia dziecka jest potwierdzenie w systemie woli przyjęcia, w każdym przedszkolu, do którego dziecko zostanie zakwalifikowane.
  5. Brak potwierdzenia woli przycięcia dziecka do przedszkola w terminie określonym harmonogramem oznacza rezygnację z miejsca.
  6. Rodzic/prawny opiekun dziecka jest zobowiązany do dostarczenia wydrukowanego (pdf) i podpisanego wniosku zapisu na dyżur wakacyjny do każdego przedszkola, w którym została potwierdzona wola przyjęcia dziecka w danym terminie turnusu, woli przyjęcia dziecka i podpisania informacji o korzystaniu z usług przedszkola najpóźniej w pierwszym dniu rozpoczynającym dany turnus.
  7. Nie wywiązanie się z obowiązku, o którym mowa w pkt.6 jest traktowane jako rezygnacja z miejsca.
  8. Po zakończeniu rekrutacji podstawowej zapisów na dyżury wakacyjne zostanie opublikowany wykaz wolnych miejsc w dyżurujących przedszkolach. Zapisy na wolne miejsca prowadzone będą bezpośrednio przez dyrektorów przedszkoli.
  9. Rodzice/prawni opiekunowie dzieci, które w roku szkolnym nie uczęszczały do przedszkoli prowadzonych przez Miasto Łódź a są zainteresowani zapisem dziecka na dyżur wakacyjny organizowany przez przedszkole, mogą skorzystać z zapisów tylko w sytuacji, gdy po zakończeniu rekrutacji podstawowej zapisów na okres wakacji dane przedszkole będzie dysponowało wolnymi miejscami, po uprzednim wypisaniu się z przedszkola prowadzonego przez podmiot inny niż JST.

HARMONOGRAM ZAPISÓW NA OPIEKĘ WAKACYJNĄ

do przedszkoli miejskich prowadzonych przez miasto Łódź

lp Rodzaj czynności Termin w zapisach na wakacje
1 Złożenie wniosku zapisu na opiekę wakacyjną 15 -31.05.2023